19 Mayıs, Halaskargazi Cd. No:174 İstanbul Şişli
Şişli Cilt Bakımı , Clinika Estetik

Dermapen

Dermapen minimum hasarla cildin doğal kollajen ve elastin üretimini harekete geçiren mikro iğneleme yöntemidir. Cilde 90 derecelik açıyla giren iğneler ile bilerek tahribat yaratıp kollajenler, elastin ve hyalüronikasit sayesinde cildin kendisini yenilemesini sağlamaktadır.

Dermapen, cildin değerli üst tabakası epidermise zarar vermeden, soymadan, tahriş etmeden uygulanan bir yöntemdir.

  • İşleme başlamadan önce ciltteki makyaj kalıntıları, kirler temizlenir ve cilt dezenfekte edilir.
  • İşlem yapılacak bölgeye anestezi krem uygulanır. 20 -30 dakika bekletilerek işleme başlanır.
  • Dermapen ile işlem yapılacak olan bölgeye göre uzman tarafından cihazın iğne boyutu ve darbeleme gücü ayarlanır. Birden fazla mikro kanal açılır. Uygulama yapılan bölgeye ihtiyacı olan serumlar kullanılarak emilimi sağlanır. İşlem bittikten sonra cildi sakinleştirici maske yapılır. 20-30 dakika bekletilir işlem sonlanır.
  • Dermaroller işlemi cildinde yara izleri, güneş lekeleri, gözaltı morlukları, genişlemiş gözenekler, ince çizgiler, kırışıklıklar ve benzeri sorunlar olan, her cilt tipinde kişiye uygulanabilen bir yöntemdir. Hem kadınlar hem de erkeklerde işe yaramaktadır. Hatta koyu tene sahip hastalarda uygulama çok daha iyi sonuçlar vermektedir.

Sürekli gelişen günümüz teknolojisi ile danışanlarımmıza fayda sağlamak için yeni yöntemler geliştirilmekte ve uygulamaktayız. Uygulamala hakkında danışanlarımız tarafından sıkça sorulan soru ve cevaplar aşağıdadır

Dermapen; özellikle yüz, el ve boyun bölgelerine uygulanmaktadır. Son dönemlerde de saçların seyrekleştiği bölgelerde Dermapen uygulaması ile saç çıkartma işlemi de yapılabilmekte.

Uygulama öncesinde ciltteki makyaj artıkları temizleniyor ve cilt dezenfekte ediliyor. Dermapen uygulanacak bölgeye saf hyaluronik asid uygulanıyor. Dermapen cihazının cilde dik olarak hızla girip çıkan ultra ince mikro iğneleri (0,02 mm) sayesinde deri yüzeyinde mikroskobik kanallar açılması ile cildin iyileşme mekanizmaları tetikleniyor. İşlemden sonra yatıştırıcı bir peptid maskesi uygulanıyor. Yaklaşık 30-40 dakika süren Dermapen işlemi ile cildin sıkılığı, elastikiyeti için vazgeçilmez olan “kollajen” ve “elastin” sentezi sağlanıyor ve kan dolaşımı artırılıyor.

Dermapen 4 hafta ara ile minimum 4 seans olarak önerilir.

Sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi, Ciltteki güneş ve diğer lekelerin giderilmesi, Ciltteki ince kırışıklıkların azaltılması, Cilt yüzeyindeki çatlakların tedavisi Ciltteki yaraların tedavisi, Boyun ve dekolte bölgesindeki sarkmaların, kırışıklıkların giderilmesi, Geniş gözeneklerin giderilmesi gibi bir çok faydası vardır.

Seans Süresi:

30 - 60 Dakika

Seans Aralığı:

15 - 21 Gün

Paket İçeriği:

6 - 8 Seans

Cihaz Tipi:

Dr. Pen A6S

Cilt Tipi:

Farketmez

İletişime Geç
Çalışma Saatleri
  • Pazartesi - Cuma - 10:00 - 19:00
    Cumartesi - 10:00 - 19:00
    Pazar - Kapalı
İletişim Bilgileri